Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu
Wystawa rysunku i malarstwa Janusza Karbowniczka pt. ROZMOWA 5 - 25 września 2015 r.

 

Janusz Karbowniczek urodził się w 1950 roku w Przemyślu. Jest profesorem zwyczajnym w Katedrze Malarstwa katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie prowadzi autorską pracownię rysunku. Zorganizował 60 wystaw indywidualnych rysunku i malarstwa w kraju i za granicą. Brał udział w ponad 300 wystawach w Polsce i za granicą. Jest laureatem wielu nagród.
Wystawa malarstwa i rysunku ROZMOWA przygotowana została z okazji 40-lecia twórczości artystycznej.
Autor pisze: Tytuł sięga do znanego z historii motywu sacre conversationi /Świętej rozmowy/

Podkreśla aktualność dialogu, jako sposobu wzajemnego poznawania się. Ów dialog kulturowy rozgrywa się na kilku równoległych płaszczyznach: w płaszczyźnie historycznej jest sporem z tradycją, w ujęciu psychologicznym – dialogiem z odbiorcą, a w kategoriach „przekraczania” stanowi rozmowę ze światem, z współczesnością, z absolutem. Temat rozmowy od „zawsze” obecny w mojej twórczości stanowiąc uniwersalną wymianę wartości będąc sposobem poszukiwania sensu bycia i odkrywania w ujęciu ludzkim i ponadrealnym. Stwarza możliwość odszukiwania miejsca i roli jednostki w świecie globalizacji w czasach niepokory i niepamięci.

„Rozmowa” jako spotkanie i możliwość porozumienia przenosi nas w ostatni okres doświadczenia artystycznego, kiedy dzieło stając się faktem, zrywa z przeszłością i wchodzi w relację ze społeczeństwem. W intencjonalnej przestrzeni Galerii obraz przejmuje rolę twórcy, biorąc za niego odpowiedzialność i odgrywając ostatni akt spektaklu już tylko z widzem.

Wideo z wernisażu dzięki STR Sieradz.


 

 
Wystawa grafiki, książki artystycznej, obiektów Adama Olejniczaka 20 czerwca - 21 sierpnia 2015 r.

 

Adam Olejniczak

Urodzony w 1967 r. w Szczecinie.

Uczestnik wielu wystaw w kraju i za granicą. Autor wystaw indywidualnych w kraju i za granicą ( min. Ostrava-Czechy, Chemnitz-Niemcy, Stokholm-Szwecja, Cambera-Australia, Paryż-Francja, Barcelona-Hiszpania ).

Autor wielu warsztatów artystycznych w Polsce.

Relacja wideo z wernisażu dzięki STR.

  


 

 
Ogólnopolski Konkurs Malarski - VII Triennale z Martwą Naturą - zapraszamy do udziału.

Po raz siódmy już mamy zaszczyt zaprosić profesjonalnych artystów malarzy do udziału
w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim
„Triennale z Martwą Naturą”.

Poprzednich sześć edycji (1997, 2000, 2003, 2006, 2009, 2012) wykazało, jak pojemny jest nadal temat martwej natury, w którym tradycja mierzy się z nowoczesnością, dając nowe, nieraz zaskakujące efekty. Dziś pragniemy dać artystom kolejną możliwość poszerzenia i twórczej eksploracji formuły martwej natury. Mamy nadzieję, iż tegoroczny konkurs zmobilizuje twórców do poszukania nowych odniesień, nowych kontekstów, nowych znaczeń, rozpocznie twórczą polemikę z klasyczną, znaną od wieków malarską martwą naturą i pokaże nowa odsłonę tego niewyczerpanego tematu, a wystawa pokonkursowa stanie się manifestacją tego, co dziś interesuje, niepokoi, uruchamia wyobraźnię artysty a zarazem wyobraźnię i wrażliwość widza.

Komisarz Triennale

Regulamin Konkursu Karta zgłoszenia do konkursu

 


 

 
Zapraszamy na wystawę ilustracji do pieśni ludowych TAM ZA DWOREM, ZA JEZIOREM 22 maja - 12 czerwca 2015 r.

 

Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zaprasza do zwiedzenia wystawy zatytułowanej „Tam za dworem, za jeziorem”. To swoisty ilustrowany zbiór  pieśni ludowych, obrzędowych  przyśpiewek, śpiewanych na wsi  podczas darcia piór, wicia wianków, wesel, a także bez specjalnej okazji, z potrzeby serca, podczas prac domowych, obrządku gospodarskiego czy pasienia krów.

 
XXIII KONKURS PLASTYCZNY - „MURALIA 2015”: „DZIKA KWITNĄCA PRZYRODA” 30 maja 2015 r.

 

Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu po raz dwudziesty trzeci organizowało Międzyszkolny Konkurs Malarski „Muralia 2015”, adresowany do uczniów klas V i VI szkół podstawowych oraz klas I i II sieradzkich gimnazjów.

Od wielu lat impreza ta, ciesząca się długą tradycją, ulubiona i oczekiwana przez dzieci, odbywa się wyłącznie dzięki pomocy i dobrej woli władz Sieradza.

Tytuł tegorocznych planowanych „Muraliów” brzmi: „Dzika kwitnąca przyroda”.

Konkurs sfinansowany został przez Urząd Miasta Sieradza. Współorganizatorem "Muraliów" jest Centrum Edukacji Ekologicznej w Sieradzu.

 
Wystawa Macieja Jabłońskiego - Co pozostanie... rzeźby, obiekty, instalacje. 11-30 kwietnia 2015 r.


Maciej Jabłoński

Artysta wielomedialny. Tworzy rzeźby, obiekty, instalacje, grafiki i książki artystyczne. Ukończył ASP w Łodzi, obecnie prowadzi Pracownię Rzeźby na Kierunku Wzornictwa Politechniki Łódzkiej.

Brał udział w wielu wystawach w Polsce a także za granicą, m in. w Niemczech, Włoszech, Szwecji, Czechach, Węgrzech, Japonii.

Relacja wideo z wernisażu dzięki STR.

 
Zapraszamy na wystawę prac Aleksego Nowaka, zatytułowaną „Cisza" w Galerii na Piętrze 25 marca-30 kwietnia 2015 r.

Wystawa „Cisza” to kolejna odsłona poszukiwań twórczych autora prezentująca wyciszone, zawierające minimum koloru i anegdoty prace wykonane w unikatowej technice autorskiej.

Wystawa czynna będzie do 30 kwietnia br.

Zobacz film z wernisażu dzięki STR.

 
Wystawa interdyscyplinarna zatytułowana ISTNOŚĆ 6 - 27 marca 2015 r.

 

Wystawę tworzą artystki z Łodzi: Anna Frąckowicz, prezentując prace rzeźbiarskie zbudowane z włókien lnianych, Izabela Łapińska – fotografik oraz Tamara Sass – graficzka.
Wspólnie stanowią zamkniętą Grupę 0+.  

 
W Galerii na Piętrze odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Cezarego Zbrojewskiego pt. BEZ PRĄDU.

 

W dniu 17 lutego odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Cezarego Zbrojewskiego pt. BEZ PRĄDU.

Zdjęcia z wernisażu.

Relacja NASZE.FM

 
Wystawa plakatu KONTRA - Michał Kacperczyk i Studenci 8-27 lutego 2015 r.

Uprzejmie zapraszamy do zwiedzenia wystawy plakatu

KONTRA - Michał Kacperczyk i Studenci

Galeria A – Michał Kacperczyk  | Galeria B – Studenci

Wystawa trwa do 27 lutego 2015 r.

 
Wystawa twórczości GRUPY PLASTYCZNEJ UNIWERSYTETU III WIEKU w ŁASKU do 10 lutego 2015 r.

 

Sekcja Plastyczna Uniwersytetu III Wieku przy Łaskim Domu Kultury istnieje od 2008 roku.

Tworzą ją dwie siedmioosobowe grupy adeptów, działające pod kierunkiem i opieką Donaty Lesińskiej, absolwentki ASP w Łodzi, artystki i poetki.

Spotykają się dwa razy w miesiącu, pracując w zakresie rysunku i malarstwa nad tematem pejzażu i martwej natury.

 
Wystawa fotografii Beaty Podwysockiej pt. NIERZECZYWISTOŚĆ RZECZY 9 - 30 stycznia 2015 r.

 

Beata Podwysocka ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz filologię angielską ze specjalnością tłumaczeniową.

Na co dzień jest nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie oraz tłumaczem przysięgłym języka angielskiego.

Fotografia, którą uprawia, jest dla niej punktem wyjścia do spojrzenia na otaczający świat z innej niż codzienna perspektywy, co powoduje, że zwykłe staje się w sposób zupełnie nieoczekiwany niezwykłe.