Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu
VII Triennale z Martwą Naturą - zapraszamy do udziału w konkursie.


Po raz siódmy już mamy zaszczyt zaprosić profesjonalnych artystów malarzy do udziału
w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim
„Triennale z Martwą Naturą”.

Poprzednich sześć edycji (1997, 2000, 2003, 2006, 2009, 2012) wykazało, jak pojemny jest nadal temat martwej natury, w którym tradycja mierzy się z nowoczesnością, dając nowe, nieraz zaskakujące efekty. Dziś pragniemy dać artystom kolejną możliwość poszerzenia i twórczej eksploracji formuły martwej natury. Mamy nadzieję, iż tegoroczny konkurs zmobilizuje twórców do poszukania nowych odniesień, nowych kontekstów, nowych znaczeń, rozpocznie twórczą polemikę z klasyczną, znaną od wieków malarską martwą naturą i pokaże nowa odsłonę tego niewyczerpanego tematu, a wystawa pokonkursowa stanie się manifestacją tego, co dziś interesuje, niepokoi, uruchamia wyobraźnię artysty a zarazem wyobraźnię i wrażliwość widza.

Komisarz Triennale

Regulamin Konkursu Karta zgłoszenia do konkursu

 
Wystawa Macieja Jabłońskiego - Co pozostanie... rzeźby, obiekty, instalacje. 11-30 kwietnia 2015 r.


Maciej Jabłoński

Artysta wielomedialny. Tworzy rzeźby, obiekty, instalacje, grafiki i książki artystyczne. Ukończył ASP w Łodzi, obecnie prowadzi Pracownię Rzeźby na Kierunku Wzornictwa Politechniki Łódzkiej.

Brał udział w wielu wystawach w Polsce a także za granicą, m in. w Niemczech, Włoszech, Szwecji, Czechach, Węgrzech, Japonii.

Relacja wideo z wernisażu dzięki STR.

 
Zapraszamy na wystawę prac Aleksego Nowaka, zatytułowaną „Cisza" w Galerii na Piętrze 25 marca-30 kwietnia 2015 r.

Wystawa „Cisza” to kolejna odsłona poszukiwań twórczych autora prezentująca wyciszone, zawierające minimum koloru i anegdoty prace wykonane w unikatowej technice autorskiej.

Wystawa czynna będzie do 30 kwietnia br.

Zobacz film z wernisażu dzięki STR.

 
Wystawa interdyscyplinarna zatytułowana ISTNOŚĆ 6 - 27 marca 2015 r.

 

Wystawę tworzą artystki z Łodzi: Anna Frąckowicz, prezentując prace rzeźbiarskie zbudowane z włókien lnianych, Izabela Łapińska – fotografik oraz Tamara Sass – graficzka.
Wspólnie stanowią zamkniętą Grupę 0+.

 
W Galerii na Piętrze odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Cezarego Zbrojewskiego pt. BEZ PRĄDU.

 

W dniu 17 lutego odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Cezarego Zbrojewskiego pt. BEZ PRĄDU.

Zdjęcia z wernisażu.

Relacja NASZE.FM

 
Wystawa plakatu KONTRA - Michał Kacperczyk i Studenci 8-27 lutego 2015 r.

Uprzejmie zapraszamy do zwiedzenia wystawy plakatu

KONTRA - Michał Kacperczyk i Studenci

Galeria A – Michał Kacperczyk  | Galeria B – Studenci

Wystawa trwa do 27 lutego 2015 r.

 
Wystawa twórczości GRUPY PLASTYCZNEJ UNIWERSYTETU III WIEKU w ŁASKU do 10 lutego 2015 r.

 

Sekcja Plastyczna Uniwersytetu III Wieku przy Łaskim Domu Kultury istnieje od 2008 roku.

Tworzą ją dwie siedmioosobowe grupy adeptów, działające pod kierunkiem i opieką Donaty Lesińskiej, absolwentki ASP w Łodzi, artystki i poetki.

Spotykają się dwa razy w miesiącu, pracując w zakresie rysunku i malarstwa nad tematem pejzażu i martwej natury.

 
Wystawa fotografii Beaty Podwysockiej pt. NIERZECZYWISTOŚĆ RZECZY 9 - 30 stycznia 2015 r.

 

Beata Podwysocka ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz filologię angielską ze specjalnością tłumaczeniową.

Na co dzień jest nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie oraz tłumaczem przysięgłym języka angielskiego.

Fotografia, którą uprawia, jest dla niej punktem wyjścia do spojrzenia na otaczający świat z innej niż codzienna perspektywy, co powoduje, że zwykłe staje się w sposób zupełnie nieoczekiwany niezwykłe.

 
W „Galerii na piętrze” Biura Wystaw Artystycznych w Sieradzu wystawa ceramiki artystycznej DONATY LESIŃSKIEJ 16 - 31 grudnia 2014 r.

Artystka mieszka w Łasku. Jest absolwentką ASP w Łodzi, którą ukończyła w 1978 roku.

W latach 1979-83 pracowała w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli, gdzie uczyła malarstwa i historii sztuki. W 1981 r. otrzymała roczne stypendium twórcze Ministra Kultury i Sztuki. Zajmuje się malarstwem, ilustracją, wikliną i ceramiką. Bierze udział w licznych wystawach plastycznych – zbiorowych i indywidualnych, plenerach malarskich, rzeźby z wikliny, a od 2007 roku w plenerach ceramicznych.

Prezentowane prace przeznaczone są do sprzedaży.

Wystawa czynna będzie do 31 grudnia 2014 r.

 
Wystawa prac studentów i absolwentów Katedry Druku na Tkaninie Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. 6 -30 grudnia 2014 r.


Trwa wystawa prac studentów i absolwentów Katedry Druku na Tkaninie Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi pt.

 

MIĘDZY KONTYNUACJĄ A EKSPERYMENTEM III

 

 
Wystawa malarstwa Janusza Oskara Knorowskiego 8 - 28 listopada 2014 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Janusz Oskar Knorowski urodził się w 1964 roku w Częstochowie. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni malarstwa prof. Ludwika Maciąga, rysunku prof. Wiesława Szamborskiego, rzeźby prof. Adama Myjaka. W 1988 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Ludwika Maciąga. Od 1989 pracuje na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie prowadzi pracownię malarstwa na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie oraz pracownię malarstwa na Wydziale Sztuka Nowych Mediów w Polsko Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych.

 
Wystawa malarstwa Zenona Windaka pt. "UKŁADY I KONEKSJE" 4 - 29 października 2014 r.

 

Zenon Windak, rocznik 1954, jest absolwentem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył w 1981 r. Pracę doktorską obronił w macierzystej uczelni w 2001 r.

Ma na swoim koncie wystawy indywidualne w Krakowie, Katowicach, Szczecinie, Kamionie, Częstochowie, Wieluniu, kilkadziesiąt prezentacji zbiorowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia, min. na Salonie Zimowym w Radomiu, Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, Konkursie im. J. Spychalskiego w Poznaniu, „Bielskiej Jesieni” w Bielsku-Białej.

 
Wystawa poplenerowa Otwartego Pleneru Malarskiego zatytułowana „Powiat Sieradzki w malarstwie” 13 - 14 września 2014 r.

 

W dniu 13 września 2014 r. w holu budynku Starostwa Powiatowego w Sieradzu została otwarta wystawa poplenerowa Otwartego Pleneru Malarskiego zatytułowana „Powiat Sieradzki w malarstwie”, prezentowana w ramach programu V Sieradzkiego Jarmarku Powiatowego ZDROWIE.

W wystawie wzięli udział artyści malarze z Gminy i Miasta Błaszki, Gminy Brąszewice, Gminy Brzeźnio, Gminy Burzenin, Gminy Goszczanów, Gminy Klonowa, Gminy i Miasta Warty, Gminy Wróblew oraz Gminy i Miasta Złoczew, prezentując różnorodne w formie i treści prace malarskie, związane tematycznie z własną gminą a tym samym z powiatem sieradzkim.