Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu
Wystawa rzeźby i płaskorzeźby MICHAŁA STASZCZAKA, zatytułowanej „Defragmentacje” 5 - 26 lutego 2016 r.

IMG 4953 

Zdjęcia z wernisażu.

Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zaprasza na otwarcie wystawy rzeźby i płaskorzeźby MICHAŁA STASZCZAKA, zatytułowanej „Defragmentacje”.

Michał Staszczak, urodzony w 1979 r., jest absolwentem wrocławskiej ASP. W 2012 r. obronił tytuł doktorski. Jest autorem wielu wystaw, prowadzi warsztaty i pokazy odlewnictwa artystycznego, jest organizatorem Dolnośląskiego Festiwalu Nauki we Wrocławiu. Ma na swoim koncie liczne stypendia i nagrody.
Docelowym i ulubionym materiałem artysty jest brąz, aluminium i żeliwo.
Z tych metali komponuje surrealistyczne światy, łącząc pozornie nieprzystające do siebie elementy i nadając im nowe znaczenia.

Prace Michała Staszczaka przenoszą widza w obszary z pogranicza jawy i snu, budują rzeczywistość równoległą do znanej nam, codziennej, poszerzają percepcję, uruchamiają wyobraźnię i wrażliwość.

Wystawa czynna będzie do 26 lutego 2016 r.

 

 
Zapraszamy na wystawę "LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MALARSKIEGO" Triennale z Martwą Naturą 1997-2012 r. w Galerii na Piętrze 23 stycznia - 26 lutego 2016 r.

IMG 4819

 

 
Wystawa pokonkursowa Triennale z Martwą Naturą 12 grudnia 2015 r. - 29 stycznia 2016 r.

prace

VII Ogólnopolski Konkurs Malarski „Triennale z Martwą Naturą”, ogłoszony w kwietniu 2015 r., rozstrzygnięty został w dniu 10 października br. Kolejna edycja konkursu to nie tylko okazja do wzajemnych konfrontacji profesjonalnych artystów malarzy ale także możliwość poszerzenia i twórczej eksploracji formuły martwej natury oraz zastanowienia się nad rolą i znaczeniem warsztatu malarskiego dla rozwoju sztuki współczesnej.

Na wystawę pokonkursową składają się 72 prace 71 artystów, wybrane z ponad 500 nadesłanych na konkurs z całej Polski. Prezentują różnorodne ujęcia tematu ukazując, jak niewyczerpany jest zasób twórczych rozwiązań tak pozornie tradycyjnej tematyki, jaką jest martwa natura.

Patronat Honorowy nad Konkursem sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Starosta Sieradzki.

Podczas wernisażu wręczone zostały nagrody: Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagroda Starosty Sieradzkiego, Nagroda Prezydenta Miasta Sieradza oraz 6 wyróżnień honorowych.

Wystawie towarzyszy barwny katalog z reprodukcjami wszystkich zakwalifikowanych prac.

Wideo z wystawy i wernisażu dzięki STR.

 
Wystawa malarstwa Kasjana Farbisza w Galerii na Piętrze 5 listopada - 31 grudnia 2015 r.

01 Wystawę prac Kasjana Farbisza można oglądać do 31 grudnia 2015 r. w godzinach 9 - 15.00.

Prezentowana wystawa obrazów Kasjana Farbisza to kolekcja pochodząca ze zbiorów własnych BWA, gromadzona od początku istnienia Galerii, czyli od 1975 roku. Jest zapowiedzią dużej wystawy retrospektywnej, planowanej we wrześniu 2017 r.
Kasjan Farbisz urodził się w 1947 roku. Studiował w ASP w Łodzi malarstwo w pracowniach znakomitych profesorów Mariana Jaeschke, Romana Artymowskiego i Romana Modzelewskiego oraz tkaninę dekoracyjną w pracowni profesora Stefana Starczewskiego. Po uzyskaniu dyplomu w 1974 r. zamieszkał w Sieradzu. Był współzałożycielem artystycznej „Grupy Sieradzkiej”, działającej w latach 1976-1978 i aktywnym uczestnikiem sieradzkich plenerów i wystaw środowiskowych.

Wideo z wystawy. Dzięki STR.

 
Wyniki ogólnopolskiego konkursu VII Triennale z Martwą Naturą

02 

 
Wystawa malarstwa Stanisława Stacha 24 października - 17 listopada 2015 r.

05Artysta urodził się w 1954 roku w Olkuszu. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom otrzymał w Pracowni Litografii prof. W. Kunza w 1983 r.

Ma na swym koncie udział w wystawach zbiorowych ogólnopolskich i międzynarodowych m.in. w Międzynarodowym Biennale Rysunku w Cleveland (Wielka Brytania), konkursach im. Jeana Miro w Barcelonie, Wystawach Małych Form w Toronto.

Jest autorem ponad 50 wystaw indywidualnych w Katowicach, Częstochowie, Nowym Sączu, Bytomiu Elblągu, Olkuszu, Zakopanem, Warszawie Przemysłu, Kołobrzegu i wielu innych galeriach w kraju.

Wideo z wystawy. Dzięki STR.

 
Wystawa rysunku i malarstwa Janusza Karbowniczka pt. ROZMOWA 5 - 25 września 2015 r.

 

Janusz Karbowniczek urodził się w 1950 roku w Przemyślu. Jest profesorem zwyczajnym w Katedrze Malarstwa katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie prowadzi autorską pracownię rysunku. Zorganizował 60 wystaw indywidualnych rysunku i malarstwa w kraju i za granicą. Brał udział w ponad 300 wystawach w Polsce i za granicą. Jest laureatem wielu nagród.
Wystawa malarstwa i rysunku ROZMOWA przygotowana została z okazji 40-lecia twórczości artystycznej.
Autor pisze: Tytuł sięga do znanego z historii motywu sacre conversationi /Świętej rozmowy/

Podkreśla aktualność dialogu, jako sposobu wzajemnego poznawania się. Ów dialog kulturowy rozgrywa się na kilku równoległych płaszczyznach: w płaszczyźnie historycznej jest sporem z tradycją, w ujęciu psychologicznym – dialogiem z odbiorcą, a w kategoriach „przekraczania” stanowi rozmowę ze światem, z współczesnością, z absolutem. Temat rozmowy od „zawsze” obecny w mojej twórczości stanowiąc uniwersalną wymianę wartości będąc sposobem poszukiwania sensu bycia i odkrywania w ujęciu ludzkim i ponadrealnym. Stwarza możliwość odszukiwania miejsca i roli jednostki w świecie globalizacji w czasach niepokory i niepamięci.

„Rozmowa” jako spotkanie i możliwość porozumienia przenosi nas w ostatni okres doświadczenia artystycznego, kiedy dzieło stając się faktem, zrywa z przeszłością i wchodzi w relację ze społeczeństwem. W intencjonalnej przestrzeni Galerii obraz przejmuje rolę twórcy, biorąc za niego odpowiedzialność i odgrywając ostatni akt spektaklu już tylko z widzem.

Wideo z wernisażu dzięki STR Sieradz.


 

 
Wystawa grafiki, książki artystycznej, obiektów Adama Olejniczaka 20 czerwca - 21 sierpnia 2015 r.

 

Adam Olejniczak

Urodzony w 1967 r. w Szczecinie.

Uczestnik wielu wystaw w kraju i za granicą. Autor wystaw indywidualnych w kraju i za granicą ( min. Ostrava-Czechy, Chemnitz-Niemcy, Stokholm-Szwecja, Cambera-Australia, Paryż-Francja, Barcelona-Hiszpania ).

Autor wielu warsztatów artystycznych w Polsce.

Relacja wideo z wernisażu dzięki STR.

  


 

 
Zapraszamy na wystawę ilustracji do pieśni ludowych TAM ZA DWOREM, ZA JEZIOREM 22 maja - 12 czerwca 2015 r.

 

Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zaprasza do zwiedzenia wystawy zatytułowanej „Tam za dworem, za jeziorem”. To swoisty ilustrowany zbiór  pieśni ludowych, obrzędowych  przyśpiewek, śpiewanych na wsi  podczas darcia piór, wicia wianków, wesel, a także bez specjalnej okazji, z potrzeby serca, podczas prac domowych, obrządku gospodarskiego czy pasienia krów.

 
XXIII KONKURS PLASTYCZNY - „MURALIA 2015”: „DZIKA KWITNĄCA PRZYRODA” 30 maja 2015 r.

 

Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu po raz dwudziesty trzeci organizowało Międzyszkolny Konkurs Malarski „Muralia 2015”, adresowany do uczniów klas V i VI szkół podstawowych oraz klas I i II sieradzkich gimnazjów.

Od wielu lat impreza ta, ciesząca się długą tradycją, ulubiona i oczekiwana przez dzieci, odbywa się wyłącznie dzięki pomocy i dobrej woli władz Sieradza.

Tytuł tegorocznych planowanych „Muraliów” brzmi: „Dzika kwitnąca przyroda”.

Konkurs sfinansowany został przez Urząd Miasta Sieradza. Współorganizatorem "Muraliów" jest Centrum Edukacji Ekologicznej w Sieradzu.

 
Wystawa Macieja Jabłońskiego - Co pozostanie... rzeźby, obiekty, instalacje. 11-30 kwietnia 2015 r.


Maciej Jabłoński

Artysta wielomedialny. Tworzy rzeźby, obiekty, instalacje, grafiki i książki artystyczne. Ukończył ASP w Łodzi, obecnie prowadzi Pracownię Rzeźby na Kierunku Wzornictwa Politechniki Łódzkiej.

Brał udział w wielu wystawach w Polsce a także za granicą, m in. w Niemczech, Włoszech, Szwecji, Czechach, Węgrzech, Japonii.

Relacja wideo z wernisażu dzięki STR.

 
Zapraszamy na wystawę prac Aleksego Nowaka, zatytułowaną „Cisza" w Galerii na Piętrze 25 marca-30 kwietnia 2015 r.

Wystawa „Cisza” to kolejna odsłona poszukiwań twórczych autora prezentująca wyciszone, zawierające minimum koloru i anegdoty prace wykonane w unikatowej technice autorskiej.

Wystawa czynna będzie do 30 kwietnia br.

Zobacz film z wernisażu dzięki STR.

 
Wystawa interdyscyplinarna zatytułowana ISTNOŚĆ 6 - 27 marca 2015 r.

 

Wystawę tworzą artystki z Łodzi: Anna Frąckowicz, prezentując prace rzeźbiarskie zbudowane z włókien lnianych, Izabela Łapińska – fotografik oraz Tamara Sass – graficzka.
Wspólnie stanowią zamkniętą Grupę 0+.