Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu
W dniu 6 lutego 2015 r. o godzinie 18.00 zapraszamy na otwarcie wystawy plakatu KONTRA - Michał Kacperczyk i Studenci.

 

uprzejmie zapraszamy na wernisaż wystawy plakatu

KONTRA - Michał Kacperczyk i Studenci

piątek, 6 lutego 2015 r., godz. 18.00

Galeria A – Michał Kacperczyk  |  Galeria B – Studenci

 
Wystawa twórczości GRUPY PLASTYCZNEJ UNIWERSYTETU III WIEKU w ŁASKU do 10 lutego 2015 r.

 

Sekcja Plastyczna Uniwersytetu III Wieku przy Łaskim Domu Kultury istnieje od 2008 roku.

Tworzą ją dwie siedmioosobowe grupy adeptów, działające pod kierunkiem i opieką Donaty Lesińskiej, absolwentki ASP w Łodzi, artystki i poetki.

Spotykają się dwa razy w miesiącu, pracując w zakresie rysunku i malarstwa nad tematem pejzażu i martwej natury.

 
Wystawa fotografii Beaty Podwysockiej pt. NIERZECZYWISTOŚĆ RZECZY 9 - 30 stycznia 2015 r.

 

Beata Podwysocka ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz filologię angielską ze specjalnością tłumaczeniową.

Na co dzień jest nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie oraz tłumaczem przysięgłym języka angielskiego.

Fotografia, którą uprawia, jest dla niej punktem wyjścia do spojrzenia na otaczający świat z innej niż codzienna perspektywy, co powoduje, że zwykłe staje się w sposób zupełnie nieoczekiwany niezwykłe.

 
W „Galerii na piętrze” Biura Wystaw Artystycznych w Sieradzu wystawa ceramiki artystycznej DONATY LESIŃSKIEJ 16 - 31 grudnia 2014 r.

Artystka mieszka w Łasku. Jest absolwentką ASP w Łodzi, którą ukończyła w 1978 roku.

W latach 1979-83 pracowała w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli, gdzie uczyła malarstwa i historii sztuki. W 1981 r. otrzymała roczne stypendium twórcze Ministra Kultury i Sztuki. Zajmuje się malarstwem, ilustracją, wikliną i ceramiką. Bierze udział w licznych wystawach plastycznych – zbiorowych i indywidualnych, plenerach malarskich, rzeźby z wikliny, a od 2007 roku w plenerach ceramicznych.

Prezentowane prace przeznaczone są do sprzedaży.

Wystawa czynna będzie do 31 grudnia 2014 r.

 
Wystawa prac studentów i absolwentów Katedry Druku na Tkaninie Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. 6 -30 grudnia 2014 r.


Trwa wystawa prac studentów i absolwentów Katedry Druku na Tkaninie Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi pt.

 

MIĘDZY KONTYNUACJĄ A EKSPERYMENTEM III

 

 
Wystawa malarstwa Janusza Oskara Knorowskiego 8 - 28 listopada 2014 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Janusz Oskar Knorowski urodził się w 1964 roku w Częstochowie. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni malarstwa prof. Ludwika Maciąga, rysunku prof. Wiesława Szamborskiego, rzeźby prof. Adama Myjaka. W 1988 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Ludwika Maciąga. Od 1989 pracuje na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie prowadzi pracownię malarstwa na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie oraz pracownię malarstwa na Wydziale Sztuka Nowych Mediów w Polsko Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych.

 
Wystawa malarstwa Zenona Windaka pt. "UKŁADY I KONEKSJE" 4 - 29 października 2014 r.

 

Zenon Windak, rocznik 1954, jest absolwentem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył w 1981 r. Pracę doktorską obronił w macierzystej uczelni w 2001 r.

Ma na swoim koncie wystawy indywidualne w Krakowie, Katowicach, Szczecinie, Kamionie, Częstochowie, Wieluniu, kilkadziesiąt prezentacji zbiorowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia, min. na Salonie Zimowym w Radomiu, Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, Konkursie im. J. Spychalskiego w Poznaniu, „Bielskiej Jesieni” w Bielsku-Białej.

 
Wystawa poplenerowa Otwartego Pleneru Malarskiego zatytułowana „Powiat Sieradzki w malarstwie” 13 - 14 września 2014 r.

 

W dniu 13 września 2014 r. w holu budynku Starostwa Powiatowego w Sieradzu została otwarta wystawa poplenerowa Otwartego Pleneru Malarskiego zatytułowana „Powiat Sieradzki w malarstwie”, prezentowana w ramach programu V Sieradzkiego Jarmarku Powiatowego ZDROWIE.

W wystawie wzięli udział artyści malarze z Gminy i Miasta Błaszki, Gminy Brąszewice, Gminy Brzeźnio, Gminy Burzenin, Gminy Goszczanów, Gminy Klonowa, Gminy i Miasta Warty, Gminy Wróblew oraz Gminy i Miasta Złoczew, prezentując różnorodne w formie i treści prace malarskie, związane tematycznie z własną gminą a tym samym z powiatem sieradzkim.

 
Wystawa malarstwa, fotografii i rzeźby Moniki Rogalskiej pt. PODRÓŻ DO WNĘTRZA w dniach 6 - 26 września 2014 r.

Zapraszamy na wystawę malarstwa, fotografii i rzeźby Moniki Rogalskiej, zatytułowaną „Podróż do wnętrza”.

Monika Rogalska urodziła się w 1976 r. w Sieradzu. Studiowała w ASP w Łodzi. Dyplom przygotowywała w pracowniach dr hab. Włodzimierza Morawskiego (malarstwo) oraz adi. Leokadii Bartoszko (fotografia); Praca dyplomowa pod tytułem „Kabalistyczne elementy w sztuce” pod kierunkiem prof. Grzegorza Sztabińskiego; Nagroda Rektora ASP  - DYPLOM ROKU 2003.

Otrzymała Stypendium Rządu Włoskiego (2006-2007) i studiowała w LIBERA ACCADEMIA DI BELLE ARTI, Florencja, Włochy.

 
Wystawa „Przegląd współczesnej litografii polskiej” 22 lipca - 27 sierpnia 2014 r.

 

W dniach 22 lipca – 27 sierpnia 2014 r. Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zaprasza do obejrzenia wystawy zatytułowanej „Przegląd współczesnej litografii polskiej”.

Uczestniczy w niej 69 artystów grafików z całego kraju, którzy, tworząc w trudnej technice litografii, prezentują szerokie spektrum możliwości warsztatowych, zróżnicowane efekty plastyczne, rozmaitość rozwiązań. tematycznych i formalnych. Wystawa dowodzi, iż technika litografii, pomimo popularności technik komputerowych, nie zanika, przeciwnie: stawia artystom nowe wyzwania i otwiera nowe twórcze perspektywy.

Wideo z wystawy dzięki STR.

Wideo z wernisażu Przeglądu Współczesnej Litografii Polskiej w BWA w Kielcach. 2013 r.

 
Wystawa malarstwa i rysunku Tadeusza Majdy pod tytułem "SIERADZKIE SENTYMENTY" 7 - 27 czerwca 2014 r.

 

 

 

 

 

 

Tadeusz Majda, urodzony w 1946 r. w Nowej Wsi niedaleko Sieradza, malarz, rysownik, grafik, scenograf filmowy i telewizyjny, wykładowca, ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi. Od 1975 r. był profesorem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi, gdzie pracował do końca życia.

 

 
W dniu 31 maja 2014 r. odbyły się XXII MURALIA pod hasłem "Warta - rzeka życia".

 

 

 

 

 

 

W dniu 31 maja 2014 r. (sobota) do południa odbył się konkurs XXII MURALIA pod hasłem "Warta - rzeka życia". W malowaniu prac na murze przy Ogrodowej udział wzieły 22 drużyny złożone z uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz  reprezentacje ośrodków kultury.

Zobacz fotoreportaż z Muraliów 2014.

Relacja wideo dzięki STR.

 

 
Wystawy grafiki Katarzyny Nowak - Kiminki i obiektów Vesy Kiminki pod wspólnym tytułem: ZDERZENIA PRZYPADKOWE 10 - 30 maja 2014 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dwie wystawy pod wspólnym tytułem „Zderzenia przypadkowe”. Pierwsza z nich to wystawa grafiki Katarzyny Nowak – Kiminki, sieradzanki, absolwentki Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, obecnie mieszkającej w Finlandii, druga – to prezentacja obiektów Vesy Kiminki, Fina, artysty pobierającego nauki w Finlandii, Polsce i Rosji, prywatnie męża Katarzyny.