Wystawa premierowa 12 października - 7 listopada 2013 r.


Zapraszamy na wystawę interdyscyplinarną KATARZYNY GERLACZYŃSKIEJ "STILL-ALIVE" w dniach 12 października - 7 listopada 2013 r.

Artystka urodziła się w 1982 roku w Olsztynie. Mieszka i tworzy w Koszalinie. Jest absolwentką Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, który ukończyła w 2005 r. Uprawia malarstwo, rysunek, instalację, fotografię i grafikę użytkową.

Uczestniczy w ogólnopolskich plenerach, wystawach poplenerowych i pokonkursowych, miedzy innymi w wystawie ?Triennale z Martwą Naturą? w Sieradzu w 2009 r.

 

Prezentowana obecnie wystawa ?Still ? alive? co oznacza w języku angielskim ?wciąż żyję? to seria autoportretów i martwych natur wykonanych techniką mieszaną z elementami kolażu oraz instalacje inspirowane życiem artystki: dzieciństwem, rodziną, budzeniem się kobiecości oraz zmaganiem się z dorosłością. Wielorakie zawarte w nich symbole nawiązują do psychologii rozwoju osobowości Junga. Wystawa, zbudowana z obrazów i przedmiotów osobistego, codziennego użytku stanowi bardzo osobistą, intymną opowieść o życiu autorki.