Wystawa malarstwa i rysunku Tadeusza Majdy pod tytułem "SIERADZKIE SENTYMENTY" 7 - 27 czerwca 2014 r.

 

 

 

 

 

 

Tadeusz Majda, urodzony w 1946 r. w Nowej Wsi niedaleko Sieradza, malarz, rysownik, grafik, scenograf filmowy i telewizyjny, wykładowca, ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi. Od 1975 r. był profesorem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi, gdzie pracował do końca życia.

 

Jako malarz i rysownik brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jako pedagog zrealizował kilkadziesiąt wystaw prac studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej. Był laureatem wielu nagród w dziedzinie malarstwa, m.in. Grand Prix w ogólnopolskim konkursie ?Ziemia Sieradzka? i dwukrotnie nagrody Prezydenta Miasta Łodzi za najlepszy obraz olejny ?Łódź - portret miasta?.

Wystawa ?Sieradzkie sentymenty? jest w jakimś stopniu powrotem artysty do czasów dzieciństwa i młodości, do miejsc i pejzaży, które były szczególnie bliskie jego sercu. Prezentowane na wystawie prace malarskie i rysunki powstawały na przestrzeni lat podczas plenerów artystycznych w Sieradzu, Kamionie i w Dąbrowie Wielkiej oraz podczas prywatnych podróży artysty do ziemi sieradzkiej.

Tadeusz Majda zmarł 19 czerwca 2013 r. Wystawa w sieradzkim BWA jest pierwszą pośmiertną prezentacją prac Tadeusza Majdy, choć planowana była jeszcze za jego życia. Wystawę można oglądać od 6 do 27 czerwca 2014 r. w sieradzkim BWA.