Wystawa fotografii Beaty Podwysockiej pt. NIERZECZYWISTOŚĆ RZECZY 9 - 30 stycznia 2015 r.

 

Beata Podwysocka ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz filologię angielską ze specjalnością tłumaczeniową.

Na co dzień jest nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie oraz tłumaczem przysięgłym języka angielskiego.

Fotografia, którą uprawia, jest dla niej punktem wyjścia do spojrzenia na otaczający świat z innej niż codzienna perspektywy, co powoduje, że zwykłe staje się w sposób zupełnie nieoczekiwany niezwykłe.

 

Tworząc swoje prace sięga po ukazanie obrazów tak ulotnych jak odbicia czy też cienie. Często szuka inspiracji w sztuce abstrakcyjnej, szczególnie minimalizmie i konstruktywizmie, próbując grać formą - kształtem, geometrią, kolorem i fakturą. Począwszy od roku 2010 bierze z powodzeniem czynny udział w konkursach fotograficznych zarówno na arenie krajowej jaki międzynarodowej. Jest laureatką głównych nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych w Poznaniu (2010, 2011), Świdnicy (2011), Serbii (2011), USA  (2012, 2014).

Wystawa czynna będzie do 30 stycznia 2015 r.