Otwarcie "Galerii na Piętrze" z wystawą malarstwa "Wspomnienie dawnego Sieradza"


W dniu 28 maja o godz. 12.00 otworzyliśmy ?Galerię na Piętrze? ? miejsce prezentacji dzieł sztuki ze zbiorów własnych BWA, ciekawych propozycji artystów nie tylko sieradzkich, studentów ASP, być może uzdolnionych uczniów, a także osób różnych zawodów zajmujących się sztuką.  Wideo z otwarcia galerii dzięki Sieradzkiej TV.

Istnieje ogromne zapotrzebowanie na dodatkowe miejsce, gdzie będzie mogła pojawić się wystawa mniejsza, niż tego wymagają sale A i B, gdzie oczywiście działalność wystawiennicza będzie kontynuowana na dotychczasowych zasadach.
Pierwsza, inauguracyjna wystawa nosi tytuł ?Wspomnienie dawnego Sieradza?. Składają się na nią 23 prace pochodzące ze zbiorów BWA, powstałe w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, przedstawiające ówczesny Sieradz. Autorzy, łódzcy i sieradzcy malarze, w ogromnej części już nieżyjący, na monumentalnych płótnach ukazali szczególnie piękne, ciekawe zakątki Sieradza, jakie w tej wyjątkowej formie i klimacie zobaczymy już tylko na obrazach Kazimierza Kędzi, Józefa Wasiołka, Jana Łukasika, Józefa Mroza, Bolesław Stępnia, Heleny Tchórzewskiej, Ireneusza Olszewskiego, Alicji Szkudlarek, Tadeusza Sprusiaka, Zygmunta Hyżego, Tadeusza Romana i Kasjana Farbisza.
W chwili, kiedy dobiega końca remont ulicy Kościuszki a przed budynkiem BWA powstaje deptak, miejsce skłaniające do spacerów, część wystawy pokażemy w holu Galerii, aby spacerujący naszą ulicą zyskali swoistą atrakcję i poczuli się dodatkowo zachęceni do wizyty w sieradzkim BWA.